Poznávací akce

Osoblaha

ta méně známá úzká

na OsoblažceZvěsti o radikálním omezení provozu na naší druhé, méně známé úzkorozchodce, vedly k rychlému naplánování spolkového výletu na tuto poněkud opomíjenou trať. Zmíněná omezení se zatím naštěstí nepotvrdila, samotný výlet byl tedy i díky slunečnému podzimnímu počasí dvojnásob zdařilý.

19. X. 2013více...

Výlet po úzké

Ybbstalbahn, Rakousko

na YbbsthalbahnNaložení úzkorozchodných vozů na kamión skončilo v rakouském Kienberg-Gamingu v pátek večer, sobota byla věnována návštěvě místní muzejní dráhy soukromé společnosti ÖGLB. Ta odtud vede do Lunz am See, další úsek do Waidhofenu je ve vlastnictví rakouských spolkových drah.

20. V. 2010více...

Na návštěvě

u firmy Šercl Tuning

pohled z továrnyČlenové Spolku přijali pozvání k návštěvě firmy specializující se na opravy staré vojenské techniky, sídlící v bývalé textilní továrně v Bílém Potoce. Tito specialisté na staré pohonné jednotky rovněž pomohli Spolku FOD se seřízením naftového motoru Deutz v lokomotivě T 36.002.

11. VI. 2009více...

Spolkový výlet

Fotovlak s M 262.0

Výlet s M 262.0Členové Spolku využili pozvání na tradiční fotovýlet historickým motorákem se Svijanským občerstvením, tentokrát projíždějícím Český ráj a Pojizeří, kterou pro fotografy a příznivce železnice zorganizoval pan J. Wagner. Zavazadlový oddíl motorového vozu M 262.0209 z roku 1959 byl pro účely akce změněn v občerstvení, kam se chodilo pro zlatavý mok ze Svijanského pivovaru, kávu a teplé párky.

Trasa výletu vedla z vozovny libereckého dopravního podniku přes Turnov, Libuň, Starou Paku a Martinice do koncové stanice Rokytnice nad Jizerou, odkud bylo nutno se vrátit stejnou trasou do Staré Paky, a přes Železný Brod zpět do Liberce.

27. IV. 2009více...

.

© 2013 spolek Frýdlantské okresní dráhy